ABBA powraca! Björn Ulvaeus ogłosił, że zespół zaskoczy fanów jeszcze w tym roku

Björn Ulvaeus ujawnił, że jego kultowa szwedzka grupa popowa ABBA „na pewno” wyda w tym roku nową muzykę. 76-letni piosenkarz i autor tekstów powiedział The Herald Sun, że zespół spotyka się w Sztokholmie, aby omówić ponowne połączenie.

Autorstwa AVRO - FTA001019454_012 from Beeld & Geluid wiki, CC BY-SA 3.0 nl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17768826

„W tym roku będzie nowa muzyka, to jest pewne, to już nie przypadek, że to się może wydarzyć, tak się na pewno stanie”

- powiedział muzyk.

Björn - do którego dołączają Benny Andersson, Agnetha Faltskog i Frida Lyndstad z grupy, która zdobywała szczyty list przebojów - dodał, że czwórka wróciła do studia, aby nagrać nowy materiał.

„Jesteśmy naprawdę dobrymi przyjaciółmi” - powiedział gazecie wykonawca.

„Nasza czwórka stoi w studiu po raz pierwszy od 40 lat i jest coś w tym, że wiemy, przez co przeszliśmy”

- dodał.

Twórca hitu "Waterloo" dodał: „Trudno to opisać, ale są między nami silne więzi”.

W zeszłym roku ujawniono, że ABBA, która wydała swój ostatni album studyjny, The Visitors, w 1981 roku, ma wydać pięć nowych piosenek w 2021 roku.

Szwedzki kwartet ogłosił w 2018 roku, że planuje nagrać nowe utwory po raz pierwszy od 35 lat, a teraz zostało potwierdzone, że ma więcej piosenek niż pierwotnie planowano.

Grupa rozeszła się w 1982 roku u szczytu kariery, a podczas ich ostatnich lat Bjorn rozwiódł się z koleżanką z zespołu, Agnetha, Benny i Frida również się rozstali.

Po raz pierwszy od dziesięcioleci wystąpili razem na prywatnej imprezie, która upamiętniła 50. rocznicę pierwszego spotkania kompozytorów Bjorna i Benny'ego.

 

Źródło: dailymail.co.uk, niezalezna.pl,

#Abba #Szwecja #rozrywka #muzyka #Björn Ulvaeus

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo