W niedzielę w końcu będzie ciepło!

Oba dni weekendu będą wietrzne, jednak w niedzielę prognozowana jest znaczna poprawa pogody na obszarze całego kraju - powiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak. Najwyższe temperatury spodziewane są na zachodzie kraju, gdzie termometry pokażą nawet 24 stopnie.

pixabay.com/diego_torres

Jak mówił Walczak, w sobotę wciąż utrzymywać będzie się spore zachmurzenie. "Ale nie zabraknie też chwil słońca, zwłaszcza na zachodzie kraju" - dodał. Opady deszczu możliwe są w całym kraju, głównie na północnym wschodzie. "Tam miejscami może spaść do 8-10 litrów wody na metr kwadratowy" - wskazał.

Temperatura maksymalna będzie wahać się od 10 stopni na wschodzie kraju do 13-14 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej będzie na wybrzeżu i obszarach podgórskich, gdzie termometry pokażą 8-9 stopni. Będzie wietrznie, a podmuchy wiatru w porywach osiągną 55 km/h.

Jak podkreślił synoptyk, w niedzielę prognozowana jest znaczna poprawa pogody na obszarze całego kraju. "Dużo słońca, więcej chmur - jedynie na północy kraju, ale nie spodziewamy się, że będzie z nich padać" - powiedział.

Temperatura stopniowo będzie coraz wyższa. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 24 stopni. Chłodniej będzie na północnym wschodzie i wschodzie, gdzie temperatura może wynosić 13-15 stopni.

"Niestety w wielu miejscach kraju, zwłaszcza w obszarach podgórskich, wiatr będzie porywisty, porywy mogą dochodzić do 65 km/h, ale przy tak wysokiej temperaturze uczucie chłodu nie powinno być bardzo duże"

- powiedział synoptyk. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#pogoda #wiosna #Polska

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo