Budki marzenia o koalicji legły w gruzach. PSL nie chce go w swojej, Hołownia chce "wygrać sam"

Nie będę uczestniczył w dyskusjach o jednej wspólnej liście, PSL buduje Koalicję Polską, buduje blok centrowy - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zadeklarował, że na razie będzie robił wszystko, aby Polska 2050 wygrała wybory samodzielnie.

zdjęcie ilustracyjne,
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lider PO Borys Budka powiedział w Polsat News, że będzie chciał zbudować koalicję z PSL i Polską 2050 Szymona Hołowni. Dodał, że często rozmawia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Szymonem Hołownią "nad tym jak współpracować". Zaznaczył, że każdy buduje swoje ugrupowanie, ale aby wygrać z PiS opozycja musi współpracować.

Kosiniak-Kamysz pytany o słowa Budki powiedział: "Widać było jaka jest solidarność w opozycji w ostatnich głosowaniach".

"Ja nie będę uczestniczył w dyskusjach o jakiejś jednej wspólnej liście. Trzeba budować blok centrowy i my budujemy blok centrowy"

- podkreślił lider PSL.

Dopytywany, czy nie prowadzi żadnych rozmów z Budką i Hołownią na temat koalicji, Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że "Polskie Stronnictwo Ludowe buduje Koalicję Polską, buduje blok centrowy".

Z kolei Hołownia, pytany w mediach społecznościowych o ewentualną koalicję z PO odparł, że na razie będzie robił wszystko, aby Polska 2050 wygrała wybory samodzielnie.

"Na razie będę robił wszystko, abyśmy wybory wygrali sami i mogli wziąć odpowiedzialność w całości, ale być może trzeba będzie budować koalicję. Jeśli będzie trzeba budować koalicje, to będziemy ją budować"

- powiedział lider Polski 2050.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#koalicja #Szymon Hołownia #Władysław Kosiniak-Kamysz #Borys Budka

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo