"Czekamy na ratyfikację Funduszu Odbudowy"

Wszyscy tutaj gratulowali nam tego, że Sejm ostatnio przyjął regulacje dotyczące ratyfikacji Funduszu Odbudowy; czekamy na jego ostateczną ratyfikacje w Polsce i w innych krajach - powiedział w piątek w Portugalii premier Mateusz Morawiecki.

fot. Krystian Maj

Premier zwracał uwagę podczas briefingu na zakończenie pierwszego dnia spotkania unijnych liderów w Porto na kwestie tworzenia miejsc pracy po Covid-19.

- To jest tak bardzo mocno zależne również od Funduszu Odbudowy w Europie i krajowych programów odbudowy. Dlatego wszyscy tutaj gratulowali nam tego, że Sejm ostatnio przyjął regulacje dotyczące programu odbudowy

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, "czekamy na jego ostateczną ratyfikację w Polsce i w innych krajach".

- Bo dzięki temu, te ogromne środki będziemy mogli użyć na wiele projektów

- zaznaczył premier.

Ale - jak podkreślił - "przede wszystkim za tymi projektami niech kryją się te dwie najważniejsze również społeczne kwestie, te dwa najważniejsze cele, czyli tworzenie nowych miejsc pracy i wynagrodzenia dla Polaków, wynagrodzenia pracowników".

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącą Funduszu Odbudowy. "Za" opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu - w tym 127 posłów Koalicji Obywatelskiej. Teraz ustawą zajmie się Senat.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo