W Belgii wraca życie towarzyskie

W ramach luzowania restrykcji przeciwepidemicznych dotyczących ograniczenia wolności przemieszczania się i kontaktów od soboty w Belgii będą mogły być otwarte ogródki barów i restauracji. Sklepy nocne mogą sprzedawać alkohol do godz. 22.00.

zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@Pexels

Mniej niż 24 godziny przed zapowiedzianym wejściem w życie nowych zasad, belgijski rząd opublikował odpowiednie rozporządzenie, które pozwala na otwarcie w sobotę ogródków w restauracjach i barach.

Nie zawiera ono sugerowanego wcześniej przez przedstawicieli władz rozwiązania, które miało umożliwić zmniejszenie minimalnej odległości 1,5 metra między stolikami, gdyby były one oddzielone przegrodami z pleksiglasu.

Klienci lokali nie będą mogli przebywać w środku poza sytuacjami koniecznymi, jak np. skorzystanie z toalety. Zamawianie ma odbywać się przy stolikach. Dopiero przy nich można też zdjąć maski.

Ci, dla których zabraknie w sobotni wieczór miejsca w restauracjach i barach nie będą skazani na rezygnację z napojów wyskokowych - jak dotychczas - po 20.00. Belgijski rząd postanowił, że sklepy nocne mogą sprzedawać alkohol do godz. 22.00.

Od soboty przestaje też obowiązywać godzina policyjna.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #lockdown

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo