Premier dziękuje szefowej KE za poparcie

Premier Mateusz Morawiecki podziękował dziś na Twitterze przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen za poparcie, jakiego udzieliła ona jego apelowi o zwiększenie wysiłków na rzecz rozpowszechniania szczepionek przeciw Covid-19 na całym świecie.

Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

„Dziękuję Ursuli von der Leyen za ten mocny głos poparcia. Aby zapobiec czwartej fali pandemii, musimy wspierać naszych partnerów na całym świecie i dostarczać szczepionki na skalę globalną - to nasz obowiązek jako Europejczyków”

- napisał dziś na Twitterze szef polskiego rządu.

Wcześniej von der Leyen również na Twitterze napisała: „Z zadowoleniem przyjmuję wezwanie polskiego premiera do zwiększenia wysiłków na rzecz rozpowszechniania szczepionek na całym świecie. Cieszę się z pracy z premierem Mateuszem Morawieckim na rzecz dzielenia się szczepionkami z sąsiadami i partnerami, w tym z naszymi przyjaciółmi z Partnerstwa Wschodniego” - oświadczyła szefowa KE, nawiązując do wcześniejszych słów polskiego premiera.

Morawiecki, cytowany przez KPRM na tym samym portalu społecznościowym, powiedział, że „także dla biedniejszych krajów południa naszego globu należy dostarczyć szczepionki”.

„Nie chcemy dopuścić do czwartej fali albo sprawić, żeby była jak najmniejsza. Jeżeli gdzieś jej echa będą na świecie, to nie chcemy, żeby dotarła do nas” - zaznaczył.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#KE #Morawiecki #von der Leyen

oa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo