Antyszczepionkowcy z Niemiec noszą gwiazdę Dawida. „Relatywizują zbrodnię Holokaustu”

Przeciwnicy szczepień w Niemczech podczas demonstracji coraz częściej noszą na ramionach symbol żółtej gwiazdy Dawida z napisem "niezaszczepiony". Pełnomocnik niemieckiego rządu ds. walki z antysemityzmem Felix Klein jest zaniepokojony nadużywaniem tego symbolu. Jego zdaniem przeciwnicy szczepień relatywizują zbrodnię Holokaustu - pisze dw.com.

pixabay.com/RJA1988

„Gdy ludzie na demonstracjach przyczepiają sobie tak zwane gwiazdy żydowskie i w ten sposób czynią porównania, które relatywizują Holokaust, należy przeciwdziałać temu przy pomocy przepisów porządkowych”

– stwierdził Klein w rozmowie z dziennikiem „Der Tagesspiegel”.

Władze Monachium wydały regulacje dotyczące demonstracji antyszczepionkowców, w których zakazano używanie symbolu gwiazdy Dawida.

„Mam nadzieję, że kolejne miasta pójdą za przykładem Monachium i popieram to”

- dodał Klein.

Szerokim echem w niemieckich mediach odbiła się niedawno wypowiedź jednej z demonstrujących przeciwniczek szczepień, która stwierdziła, że czuje się jak Sophie Scholl, członkini antynazistowskiego ruchu oporu w III Rzeszy, zamordowana przez nazistów w 1943 roku.

Według danych rządowych w ubiegłym roku w Niemczech doszło do największej od 2001 roku liczby incydentów o podłoży antysemickim.

„W czasach kryzysu ludzie są bardziej otwarci na irracjonalne teorie wyjaśniające, do tego zaliczają się także stereotypy antysemickie. Niestety w Niemczech od stuleci jest tradycją, że Żydzi są obarczani odpowiedzialnością za kryzysy. Zazwyczaj dotyczy to prawicowych ekstremistów i ideologów spiskowych. Ale także w obozie lewicowym sięga się po wrogą Żydom argumentację”

– ocenił pKlein.

 

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

#gwiazda Dawida #Niemcy #antyszczepionkowcy #holokaust #świat

Beata Mańkowska
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo