TV i internet źródłem wiedzy o epidemii

W 2020 r. najpopularniejszym źródłem informacji o koronawirusie i epidemii była dla mieszkańców Mazowsza telewizja, a na drugim miejscu internet – poinformował Urząd Statystyczny w Warszawie w związku z obchodzonym Dniem e-aktywności europejskiej.

pixabay.com/Engin_Akyurt

W czasie epidemii COVID-19 84,6 proc. mieszkańców woj. mazowieckiego w wieku 16-74 lata czerpało informacje na ten temat z telewizji, a 76,8 proc. z portali internetowych. 45,8 proc. opierało się na wiadomościach pozyskanych za pomocą mediów społecznościowych, 42,3 proc. – z radia i 19,6 proc. z prasy.

Z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie wynika, że internet ma też coraz większe znaczenie jako kanał komunikacji z administracją publiczną: w 2016 r. co trzeci mieszkaniec województwa mazowieckiego kontaktował się w ten sposób z urzędami, w 2020 r. takie doświadczenie miała za sobą już co druga osoba z Mazowsza.

Chęć załatwiania spraw administracyjnych przez internet w związku z epidemią zadeklarowało ponad 1,4 mln mieszkańców woj. mazowieckiego; wszystkie sprawy udało się tą drogą załatwić 17,2 proc. osób, tylko niektóre sprawy – 11,4 proc., a 1,5 proc. przyznało, że ich próba załatwienia spraw urzędowych przez internet zakończyła się fiaskiem.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#kultura #koronawirus #epidemia #telewizja #internet

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo