Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes NBP: nic nie upoważnia nas do myślenia o inflacji na poziomie dwudziestu iluś procent, którą niektórzy straszą • • •

Śledztwo w sprawie gliwickiej huty. Zatrzymano 15 osób, w tym byłych członków zarządów

15 osób zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z nowym śledztwem dotyczącym działania na szkodę Huty Łabędy w Gliwicach. Wśród zatrzymanych są m.in. byli członkowie zarządu spółki.

fot. CBA

Wydział komunikacji społecznej biura poinformował, że zatrzymania związane są z nowym śledztwem prowadzonym przez Funkcjonariuszy katowickiej delegatury Biura nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

Sprawa dotyczy podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez osoby reprezentujące Hutę Łabędy SA przy zbyciu w latach 2012-14 dwu spółek należących do Huty.

"CBA zatrzymało m.in. ówczesnych członków zarządu Huty Łabędy, członków zespołu ds. przeprowadzenia negocjacji Huty Łabędy SA w sprawie sprzedaży należących do niej spółek oraz dwóch rzeczoznawców majątkowych a także prezesa zarządu firmy, która kupiła od Huty udziały spółek PPHU Domus i NZOZ Promed"

- podał  wydział.

W ocenie śledczych decyzja o zbyciu udziałów spółek miała być nieuzasadniona ekonomicznie i prawnie i doszło podczas niej do nieprawidłowości i wyrządzenia co najmniej 800 tys. zł szkody majątkowej w mieniu Huty Łabędy.

Badany jest także wątek związany ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia co najmniej 3 mln zł szkody w mieniu Huty oraz oszustwa na szkodę udziałowców – pracowników spółki Domus.

Wydział poinformował, że zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty działania na szkodę Huty, a prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo rozwija się.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#CBA

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo