Gwiazdy siatkówki zagrają w Polsce

Wsparcie dla dyscyplin sportowych będących wizytówką Polski na świecie – mówi Paweł Strączyński, prezes zarządu TAURON Polska Energia. Spółka po raz kolejny będzie sponsorem tytularnym międzynarodowego turnieju charytatywnego Giganci Siatkówki.

Zdjęcie ilustracyjne
media.tauron.pl

TAURON już po raz trzeci został strategicznym partnerem turnieju Gigantów Siatkówki. Ideą rozgrywek jest popularyzacja tej dyscypliny sportu i wsparcie najzdolniejszych młodych zawodników. Główną część imprezy zaplanowano na 25 i 26 września w hali sportowej w Jelczu-Laskowicach, nieopodal Wrocławia. Formuła zawodów pozostaje niezmienna - to starcie dwóch polskich i dwóch zagranicznych zespołów. Mecze będą transmitowane przez telewizję Polsat, a dochód z biletów zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

– Polska siatkówka to esencja współczesnego sportu, jaki chcemy rozwijać i wspierać w Polsce. Z jednej strony sukcesy na najważniejszych światowych imprezach, z drugiej strony rozgrywki krajowe na najwyższym poziomie, przyciągające uwagę milionów fantastycznych kibiców

– mówi Paweł Strączyński, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Wsparcie dla dyscyplin sportowych będących wizytówką Polski na świecie, to rola najważniejszych firm w polskiej gospodarce – dodaje prezes TAURONA.

Organizator turnieju zauważył, że podczas rozgrywek w Polsce pojawią się najmocniejsze kluby z całej Europy.

- Bardzo się cieszę, że kolejny rok tak uznana marka jak TAURON będzie wspierać nasz turniej. Dla wielu siatkówka w Polsce to sport numer jeden i my to rozumiemy oferując co roku rywalizację sportową na najwyższym poziomie. Gościliśmy u siebie najmocniejsze kluby z całej Europy, a także najlepsze polskie drużyny. Zbudowaliśmy markę, dzięki której możemy współpracować z takim koncernem jak TAURON. Bardzo nas to cieszy

- mówi Wojciech Rozdolski, organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

Młodzi Giganci Siatkówki

Już 24 września w ramach turnieju kibice obejrzą w Miliczu finał rozgrywek Młodych Gigantów Siatkówki, a także pokazowy mecz, w którym zagra eWinner Gwardia Wrocław. Tego samego dnia w Jelczu-Laskowicach reprezentacja pracowników TAURONA stanie naprzeciwko Drużyny Gwiazd Siatkówki Dolnego Śląska.

Zwieńczeniem dnia będzie natomiast starcie mistrzów świata Ireneusza Mazura z mistrzami świata Grzegorza Rysia. Na parkiecie nie zabraknie zatem największych gwiazd polskiej siatkówki ostatnich dwóch dekad.

TAURON i Giganci Siatkówki wspierają także wschodzące talenty polskiego sportu, razem pracując przy festiwalu TAURON Młodzi Giganci Siatkówki. 25 kwietnia pierwszy z turniejów tego cyklu rozegrano w Sycowie (woj. dolnośląskie).

TAURON od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#sport #siatkówka #turniej

Michał Gradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo