Rośnie polski sektor kosmiczny!

- Polski sektor kosmiczny jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki – uważa wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek. Wiceminister otworzył konferencję „Kosmiczne ścieżki Kariery”.

gov.pl

Jak podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, celem konferencji jest promocja stażu dla absolwentów i młodych naukowców zainteresowanych pracą w branży kosmicznej.

„Sektor kosmiczny oferuje nowe miejsca pracy, ale tylko dla najlepszych specjalistów. Rozwiązania oparte na technologiach kosmicznych i technikach satelitarnych wykorzystywane są w wielu różnych dziedzinach gospodarki i życia społecznego”

 - mówił Tomanek. Wśród tych dziedzin wymienił planowanie przestrzenne, łączność, wszystkie dziedziny transportu, monitorowanie środowiska, rolnictwo, bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, energetykę, czy bankowość.

W konferencji uczestniczyli również prezes Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Grzegorz Wrochna oraz wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu i prezes Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego Paweł Kolczyński.

Organizatorem konferencji i stażu jest Agencja Rozwoju Przemysłu. „Rozwój kadr sektora kosmicznego” to program płatnych stażów w instytutach naukowych, jednostkach badawczych oraz przedsiębiorstwach prowadzących działalność gospodarczą w sektorze kosmicznym, będących członkami Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Jako podało Ministerstwo Rozwoju, w tegorocznej edycji, w pierwszym etapie Konkursu zakwalifikowanych zostało 15 przedsiębiorstw przyjmujących na staż. Resort zaznaczył, że około 80 proc. absolwentów poprzednich edycji programu znalazło stałe zatrudnienie w firmach, w których odbywało staż.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#technologie

Dominika Pazdyka
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo