Kidawa-Błońska koryguje linię Platformy: PO jest „centrowa” i nie popiera aborcji na życzenie

Politycy Platformy Obywatelskiej często zmieniają stanowiska w kluczowych sprawach - wystarczy przypomnieć polityczne wolty ws. świadczenia 500 Plus, czy też wieku emerytalnego. Dzisiaj mogliśmy się zapoznać z "korektą" stanowiska PO ws. dopuszczalności aborcji, którą zaprezentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Polityk zaprzeczyła tezom zawartym w stanowisku swojej partii zaledwie przed niespełna trzema miesiącami.

Małgorzata Kidawa-Błońska
Autor: Tomasz Hamrat

18 lutego Platforma Obywatelska (ponaglana przez szalejące po ulicach polskich miast aktywistki z tzw. „Strajku Kobiet”) zaprezentowała aktualne stanowisko w sprawie aborcji, które dopuszcza możliwość przerywania ciąży do 12. tygodnia.

- Uważamy, że w szczególnie trudnych warunkach osobistych, po spełnieniu szczególnych warunków, takich jak konsultacja z psychologiem, z lekarzem, to kobieta powinna podjąć tę osobistą decyzję. A prawo musi jej to umożliwić

- mówiła wówczas Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska dodała, że zgodnie z nowym stanowiskiem PO ws. aborcji, będzie istniała „możliwość dopuszczenia terminacji ciąży w wyjątkowych sytuacjach po spełnieniu warunków do 12 tygodnia ciąży”. Nie sprecyzowano jednak, na czym miały by polegać te „szczególne warunki", co w konsekwencji oznacza, aborcję „na życzenie”.

Kidawa-Błońska prezentuje "nowe" stanowisko PO ws. aborcji

Dzisiaj w audycji radiowej wicemarszałek Sejmu (i przypomnijmy: była kandydat na urząd Prezydenta RP) bez najmniejszego zażenowania zaprzeczyła tezom zawartym w stanowisku swojej partii przed niespełna trzema miesiącami.

- Platforma nie popierała i nie popiera aborcji na życzenie. (…) Nam zależy, żeby tych aborcji nie było i żeby nie było podziemia aborcyjnego… - mówiła dziś na antenie RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska.
Na uwagę dziennikarza, że stanowisko Platformy (w którym nie doprecyzowano konkretnych warunków przerywania ciąży) de facto oznacza „aborcję na życzenie”, wicemarszałek Sejmu oznajmiła, że „Platforma jest partią centrową i taką partią będzie”.

Warto przypomnieć, że zdania Kidawy-Błońskiej nie podzielają parlamentarzyści z konserwatywnego skrzydła Platformy, którzy w odpowiedzi na toczący się w PO spór w dot. dopuszczalności aborcji, w skierowanym do zarządu partii oświadczeniu sprzeciwili się radykalizacji "centrowego" stanowiska.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#aborcja #strajk kobiet #polityka #Polska #Sejm #Małgorzata Kidawa-Błońska

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo