Matura 2021: zakończył się egzamin z angielskiego

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Od lat angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym.

pixabay.com/F1Digitals

Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00. Trwał 120 minut.

"Wszystko w porządku, nie mam żadnych sygnałów o nieprawidłowościach, które miałyby wpływ na przebieg dzisiejszego egzaminu"

- powiedział po jego zakończeniu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Arkusze egzaminacyjne z angielskiego na poziomie podstawowym rozwiązywane w czwartek rano przez maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna ma ujawnić po południu.

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

Nie ma też w tym roku obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów.

Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#matura #matura 2021 #język angielski

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo