Napadł na małżeństwo pod pretekstem szczepień

Mężczyzna, podający się za pracownika medycznego szczepiącego przeciw Covid-19, wstrzyknął parze emerytów preparat weterynaryjny, następnie próbował ich okraść i podpalił ich dom - podała telewizja Ukraina 24.

pixabay.com/PublicDomainPictures

W jednej z wiosek w obwodzie sumskim mężczyzna podający się za pracownika medycznego zaproponował małżeństwu emerytów szczepienie przeciw Covid-19. Po podaniu zastrzyku oszust wyszedł z domu i czekał aż wstrzyknięta substancja zacznie działać - czytamy na portalu telewizji Ukraina 24. Seniorzy stracili przytomność.

Po pewnym czasie, kiedy mężczyzna z powrotem był w domu staruszków i szukał wartościowych rzeczy i pieniędzy, gospodyni odzyskała przytomność. Oszust zaczął ją bić, próbując wymusić na niej informacje o tym, gdzie trzyma pieniądze. Następnie podpalił dom i uciekł na rowerze.

Sąsiadka opowiedziała telewizji, że 79-letnia staruszka przyszła do niej po pomoc. Pożar ugaszono, a na miejsce wezwano policję i karetkę. Ustalono, że za pracownika medycznego podawał się 54-letni mieszkaniec sąsiedniej wioski, który był wcześniej karany.

Do "szczepienia" wykorzystał preparaty weterynaryjne, zakupione dwa lata wcześniej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja wyjaśniła seniorom, że szczepienia przeciwko Covid-19 prowadzone są tylko w punktach medycznych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Covid-19 #szczepienia #napaść #Ukraina #świat

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo