40. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Główne uroczystości - w Polanicy-Zdroju

W ramach obchodów 40. rocznicy zamachu na papież Jana Pawła II - 13 maja w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju-Sokołówce odbędą się uroczystości dziękczynne za uratowanie jego życia. Mszy św. będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

fot. diecezja.pl

- "O godz. 20 odbędzie się koncert "Totus Tuus, Maryjo", podczas którego o godz. 21.37 zostanie wspólnie odśpiewana pieśń pt. "Pan kiedyś stanął nad brzegiem" (Barka), tak umiłowana przez Jana Pawła II" - poinformowało biuro prasowe Episkopatu.

Jak zaznaczono w komunikacie, przygotowaniem duchowym do tego wydarzenia będzie Jerycho Różańcowe, czyli ciągła modlitwa różańcowa w dzień i noc przed Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie się w najbliższy piątek 7 maja o godzinie 20.

- Pragniemy w sposób uroczysty 13 maja podziękować Bogu przez "ręce Maryi" za cud ocalenia Jana Pawła II

 - powiedział kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej o. Zdzisław Świniarski SSCC.

Po eucharystii i modlitwie różańcowej rozpocznie się Ekstremalna Noc Fatimska, czyli modlitwa różańcowa w drodze (ok. 33 km, przy czym, każdy kilometr symbolizuje rok ziemskiego życia Jezusa).

Pielgrzymi będą zatrzymywać się w kościołach położonych w Kotlinie Kłodzkiej, m.in. w Starej Łomnicy, w Starkowie, w Starym Wielisławiu i w Polanicy Zdroju. W każdym z nich zostanie odczytany opis "Objawienia Fatimskiego" z kolejnych miesięcy.

- Można się do nas dołączyć również duchowo i wybrać odpowiednią godzinę modlitwy pozostając w domu

 – wskazał o. Świniarski.

Przez cały czas modlitwa będzie odbywała się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Polanicy Zdroju-Sokołówce.

Figura została poświęcona w Fatimie w 2014 roku i rozpoczęła swoją peregrynację po wszystkich parafiach diecezji świdnickiej, aby przygotować wiernych na 100. rocznicę Objawień Fatimskich.

"Wierni przez cały dzień będą gromadzić się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej tak, aby jak Jan Paweł II dziękował Jej za dar ocalenia życia 13 maja 1982 roku - także złożyć na ręce Maryi podziękowania Bogu za ocalenie naszego Wielkiego Rodaka"

- czytamy w komunikacie.

Organizatorzy zaapelowali o udekorowanie okien domów i mieszkań obrazem z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, a podczas śpiewu "Barki" o zapalenie świec w oknach domów i mieszkań, jako podziękowanie Panu Bogu za ocalenie papieża Jana Pawła II.

Transmisja mszy św. oraz koncertu będzie dostępna na kanałach patronów medialnych na platformie YouTube.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski przez jej przewodniczącego abp Stanisława Gądeckiego.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#zamach na Jana Pawła II

md
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo