Uroczystości w Fatimie w 104. rocznicę objawień. Sanktuarium wprowadza limity

13 maja w Fatimie odbędą się uroczystości nawiązujące do kolejnej, 104. rocznicy objawień maryjnych. Władze sanktuarium wprowadzają jednak limity dla wiernych.

pixabay.com/pcdazero

W przekazanym mediom komunikacie władze sanktuarium w Fatimie poinformowały, że w 104. rocznicę pierwszego objawienia maryjnego w tej miejscowości na teren miejsca kultu wpuszczonych zostanie zaledwie 7,5 tys. osób.

Władze fatimskiego rektoratu wyjaśniły, że ograniczenie liczby pielgrzymów wynika z restrykcji sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa.

Z informacji organizatorów wydarzenia wynika, że podczas uroczystości 13 maja pielgrzymi, którzy zostaną wpuszczeni na teren sanktuarium fatimskiego, nie będą mogli odwiedzać kilku części tego miejsca kultu, m.in. Kapliczki Objawień.

Rektorat sanktuarium potwierdził, że obchody 104. rocznicy rozpoczęcia objawień w Fatimie poprowadzi portugalski kardynał Jose Tolentino Mendonca.

Uroczystości upamiętniające pierwsze objawienie Matki Bożej trójce małych pasterzy w Fatimie ostatni raz były obchodzone z udziałem wiernych w 2019 r. Rok później na głównym placu sanktuarium ceremonia odbyła się w sposób symboliczny z udziałem zaledwie kilku przedstawicieli portugalskiej Konferencji Episkopatu i transmitujących wydarzenie mediów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Fatima #sanktuarium #objawienia fatimskie

md
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo