Homoseksualizm można leczyć

W Polsce są terapeuci i działają grupy wsparcia, które pomagają homoseksualistom źle czującym się ze swoimi skłonnościami. Ich terapia często jest skuteczna, choć byli homoseksualiści niechętnie się ujawniają.

Guillaume Paumier / Wikimedia Commons, CC-BY-3.0.
W Polsce są terapeuci i działają grupy wsparcia, które pomagają homoseksualistom źle czującym się ze swoimi skłonnościami. Ich terapia często jest skuteczna, choć byli homoseksualiści niechętnie się ujawniają. Przyczyna jest prosta: ośrodki, terapeuci, a także osoby, które ośmielają się ujawnić jako byli homoseksualiści, stają się ofiarami ataków ze strony środowisk lewicowych.

W Polsce jest na razie niewielu terapeutów, którzy zajmują się pomocą homoseksualistom, lecz odnoszą oni sukcesy. Niewielka liczba terapeutów wynika między innymi z agresywnego blokowania rzetelnych informacji o tym, jak taka terapia wygląda.

– Ta agresja uniemożliwia rzetelną debatę – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Bogna Białecka, psycholog i publicystka. Specjaliści są zgodni, że krępowanie dyskusji i możliwości terapii osób homoseksualnych szkodzi przede wszystkim ich pacjentom. – Robienie politycznej sprawy z intymności i seksualności człowieka szkodzi. Doprowadza to do sytuacji, w której ludzie definiują się przez swoje preferencje seksualne. Dziś dyskutuje się z perspektywy homofobów i homofilów, zapominając o człowieku, jego wrażliwości i prawdziwych problemach. Ideologia wyklucza terapię  mówi „Codziennej” Emilian Walendzik, zastępca przewodniczącego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Z podobnymi głosami można się spotkać w ośrodkach zajmujących się terapią osób homoseksualnych. – Rozgłos nie służy naszej pracy – informują "Gazetę Polską Codziennie" w ośrodku Fundacji „Światło-Życie” Odwaga w Lublinie.

Czytaj cały artykuł w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

  


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Olga Alehno,Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo