Jak głosowali posłowie poszczególnych klubów? Jeden polityk Koalicji Obywatelskiej nie posłuchał Borysa Budki

Sejm w trakcie nadzwyczajnego posiedzenia, po burzliwej debacie, zdecydował o poparciu rządowego projektu ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Wśród opublikowanych na stronie internetowej parlamentu szczegółowych wyników głosowania można dostrzec kilka ciekawych faktów. Na przykład pewien polityk Koalicji Obywatelskiej „wyłamał się” i zagłosował zupełnie inaczej niż partyjne koleżanki i koledzy.

twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącej Funduszu Odbudowy. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

Jak wynika z danych zamieszczonych na stronie sejmowej wyrażenie zgody na ratyfikację poparło 211 członków klubu PiS; 20 było przeciwnych, 2 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Za opowiedziało się też 46 z 47 posłów Lewicy. Za zagłosowało też 22 posłów klubu Koalicja Polska- PSL (jeden wstrzymał się od głosu) oraz całe, liczące 5 posłów, koło Polska2050 . Wśród 4 posłów koła Kukiz'15 - dwóch posłów było za ratyfikacją, jeden był przeciwny i jeden wstrzymał się od głosu. Za opowiedziało się też trzech posłów niezrzeszonych, 1 poseł niezrzeszony był przeciw.

Spośród posłów Koalicji Obywatelskiej 127 wstrzymało się od głosu.
Jeden poseł Koalicji Obywatelskiej, Franciszek Sterczewski oddał głos za uchwaleniem ustawy ratyfikacyjnej. Wolę poparcia ustawy polityk zadeklarował już kilka dni temu. Dwóch posłów: Ireneusz Raś i Bogusław Sonik nie wzięło udziału w głosowaniu, choć brali udział we wcześniejszych wtorkowych głosowaniach.

Od głosu wstrzymało się też trzech posłów koła Polskie Sprawy.

Przeciw wyrażeniu zgody na ratyfikację opowiedzieli się wszyscy posłowie Konfederacji - 11 osób.

Jak w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE głosowali posłowie? 

Kliknij i sprawdź dokładne wyniki głosowania.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, sejm.gov.pl

 

#parlament #zwiększenie zasobów własnych #ratyfikacja #Europejski Fundusz Odbudowy #budżet Unii Europejskiej #Unia Europejska #Franciszek Sterczewski

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo