Ekstraklasa: Stal nie otrzymała licencji na przyszły sezon

PGE FKS Stal Mielec nie otrzymała uprawnień do gry w ekstraklasie piłkarskiej w sezonie 2021/2022 - poinformowała we wtorek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Mielecki klub już zapowiedział odwołanie.

Fragment meczu Stali z Wartą Poznań
https://twitter.com/petutzki

"W związku z decyzją klub złoży w trybie natychmiastowym odwołanie i przedłoży stosowne dokumenty wypełniające wszystkie niezbędne oczekiwania licencyjne" - można przeczytać we wtorkowym oświadczeniu Stali.

Mielczanie nie podali szczegółów na temat tego, czego dotyczy problem. Jednak, jak można przeczytać w komunikacie Komisji nie spełnili oni "kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego". Oznacza, to że są błędy (ew. braki, np. raportu biegłego rewidenta) w rocznym sprawozdaniu finansowym (punkt F.01). Z tego najprawdopodobniej wynikają problemy z realizacją punktów F.03 (rozliczenie transferów) i F.04 (m.in. rozliczenie zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego, tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne opłat, w związku ze zmianami przynależności klubowej zawodników na rzecz PZPN oraz Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej).

Na razie mielczanie nie mogą być pewni, że na boisku wywalczą ekstraklasowy byt. Po 28. kolejce ligowej zajmują przedostatnie 15. miejsce z przewagą trzech punktów nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jednak piłkarze z Podkarpacia rozegrali o jedno spotkanie mniej od "Górali". W środę w zaległym meczu mają się zmierzyć z Rakowem Częstochowa.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Stal Mielec #ekstraklasa #piłka nożna #licencja

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo