Afera korupcyjna w Grammy Awards. Organizatorzy zapowiadają zmiany i przejrzystość

Organizatorzy nagród muzycznych Grammy ogłosili koniec tak zwanych „tajnych” komitetów, które doprowadziły do ​​zarzutów, że nagrody w najważniejszych kategoriach przyznawane są niesprawiedliwie.

/ instagram.com/recordingacademy

Akademia stwierdziła, że ​​nominacje do kolejnych nagród Grammy w styczniu 2022 r. będą wybierane przez wszystkich z ponad 11 000 głosujących członków, a nie przez komisje złożone z 15-30 ekspertów branżowych, których nazwiska nie były ujawniane.

Akademia została oskarżona o korupcję w zeszłym roku, kiedy kanadyjski artysta The Weeknd otrzymał zero nominacji do nagrody Grammy, mimo że jego dobrze przyjęty przez krytyków album „After Hours” był jednym z najlepiej sprzedających się w 2020 roku.

The Weeknd we wpisie na Twitterze w listopadzie ubiegłego roku napisał: „Grammy nadal są skorumpowani. Jesteście winni mnie, moim fanom i branży przejrzystość”.

W wydanym w piątek oświadczeniu Akademia stwierdziła, że ​​zmiany były znaczące i zostały wprowadzone „w celu zapewnienia przejrzystości i sprawiedliwości zasad i wytycznych dotyczących nagród Grammy”.

Zarzuty, że proces nominacji do nagrody Grammy jest niesprawiedliwy stały się przedmiotem skargi prawnej, złożonej na początku 2019 roku przez byłą dyrektor generalną Akademii, Deborah Dugan.

W tamtym czasie Akademia odrzuciła jako „kategorycznie fałszywe” twierdzenia, że ​​jej członkowie faworyzowali artystów, z którymi mają dobre relacje. Dugan została później zwolniona.

Amerykańska gwiazda popu Halsey, również wykluczona z Grammy w 2021 roku, nazwała proces nominacji „nieuchwytnym” i powiedziała, że ​​„liczy na większą przejrzystość lub reformę”.

Były piosenkarz One Direction Zayn Malik wezwał w marcu do zakończenia „tajnych komitetów”.

 

 


Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

#Grammy Awards #muzyka #gala #korupcja #rozrywka

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo