Ministerstwo Klimatu i Środowiska odkłamie kampanię Trzaskowskiego. Nowe billboardy w stolicy

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, dziś w nocy na ulicach Warszawy pojawią się billboardy wyjaśniające mieszkańcom stolicy dlaczego ceny za wywóz odpadów drastycznie rosną. Kampanie informacyjną przygotowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Tak będą wyglądać nowe billboardy w Warszawie

Od kilku miesięcy Rafał Trzaskowski prowadzi kampanię społeczną przekonującą że winien podwyżki opłat za wywóz odpadów w Warszawie jest PiS. Na realizację zadania stołeczny ratusz wydał ponad 800 tys. zł. Problem jest jednak taki, że większość jej twierdzeń to fake newsy.

[polecam:https://niezalezna.pl/393354-poradnik-ogrodnika-dabrowka-rozlogowa

Pod koniec marca Ministerstwo Klimatu i Środowiska „sprzeciwiło się rozpowszechnianiu przez m.st. Warszawa nieprawdziwych informacji dot. rzekomej nowej ustawy zabraniającej dofinansowania systemu gospodarki odpadami”. Głównym problemem jest to, że powodem wzrostu cen są liczne zaniechania administracji stolicy, która przez lata nie przygotowała spójnego systemu zagospodarowywania śmieci, a nawet zaniechania budowy spalarni śmieci.

Dlatego na ulicach miast pojawią się przygotowane przez MKiŚ bilbordy z treścią:

Wysokie opłaty za śmieci przez m.in. brak nowych inwestycji. Warszawa ma jedne z najwyższych opłat za śmieci w Polsce. Pomóżmy środowisku – segregujmy odpady

O komentarz poprosiliśmy wiceministra klimatu i środowiska.

- To jest kampania informacyjna mająca na celu uświadomić Warszawiakom dlaczego opłaty za wywóz śmieci w ich mieście są tak wysokie. Ministerstwo Informuje o tym szczegółowo co zresztą jest zgodne z wcześniejszymi wypowiedziami sekretarza miasta, a byłego szefa MPO Włodzimierza Karpińskiego. Warszawiacy ponoszą z wysokie koszty z uwagi na skansen inwestycyjny z którym mieliśmy do czynienia w stolicy. Czujemy się w obowiązku aby rzetelnie informować mieszkańców o tym dlaczego ceny w warszawskim samorządzie są wysokie. De facto problem stolicy promieniuje i rzutuje również na całą Polskę, gdyż Warszawa to kilka procent wszystkich odpadów komunalnych w naszym kraju

– mówi nam Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska #polityka #Warszawa #ekologia #środowisko

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo