Reprezentacja Korei Północnej rezygnuje z meczów - obawia się koronawirusa

Władze Korei Północnej poinformowały, że z obawy zakażenia koronawirusem nie chcą wysyłać swojej reprezentacji na mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Kolejne spotkania strefy AFC zaplanowane są dopiero w czerwcu.

https://twitter.com/LIGIFootball

Azjatycka federacja (AFC) poprosiła władze kraju o przemyślenie swojej decyzji i odczekanie, bo nie wiadomo, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna za miesiąc. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Miesiąc temu Korea Północna poinformowała, że nie wyśle swojej reprezentacji na igrzyska do Tokio. Oficjalnym powodem jest zagrożenie zarażenia koronawirusem.

W związku z tym, że wiele meczów zostało przełożonych, AFC postanowiła pozostałe spotkania eliminacyjne rozegrać w formie mini-turniejów. Każda grupa ma jednego gospodarza. Korea Płn miałaby zatem podróżować do Korei Południowej i tam zmierzyć się ze Sri Lanką, gospodarzami i Turkmenistanem.

Obecnie liderem grupy H jest Turkmenistan, Korea Płn jest czwarta, ale ma tylko punkt straty. Mistrzostwa świata zaplanowane są na grudzień 2022 roku w Katarze. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Korea Północna #Korea Południowa #piłka nożna #koronawirus

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo