Sejm po południu, na nadzwyczajnym posiedzeniu ma się zająć rządowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej. Przełożenia posiedzenia Sejmu domaga się Koalicja Obywatelska, aby poznać ostateczną wersję Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Dziś głosowanie, a posłowie Koalicji Obywatelskiej przypomnieli sobie też... o poprawkach. 

- Chyba niektórzy zaspali, ponieważ KPO konsultowany jest od stycznia - wskazała dziś rano poseł Anna Maria Żukowska z Lewicy. - Do 29 marca można było składać do niego poprawki. Jeżeli chodzi o ugrupowania parlamentarne, to złożyły je tylko Polska 2050 Szymona Hołowni i Lewica - dodała.

Lewica negocjowała z rządem poprawki do tego projektu, a jej postulaty zostały uwzględnione. Jak podkreślił wczoraj Adrian Zandberg, wszystko wskazuje na to, że politycy Lewicy będą dziś głosować "za". 

Politycy PiS krytycznie oceniają działania PO:

- Platforma próbuje przełożyć głosowanie ws. Krajowego Planu Odbudowy. Nie udało im się zbudować większości aby zrezygnować z 770 mld zł to teraz robią wszystko co mogą aby to opóźnić. Ich nienawiść do nas jest tak wielka, że zrobią wszystko aby zaszkodzić Polakom

- wskazał poseł Kazimierz Smoliński.