Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Kornel Morawiecki na nowym znaczku Poczty Polskiej

Marszałek Kornel Morawiecki, założyciel "Solidarności Walczącej", został upamiętniony znaczkiem Poczty Polskiej, który trafił do obiegu w poniedziałek 3 maja, w 80. rocznicę jego urodzin - poinformowała we wtorek spółka. Wartość znaczka to 3,30 zł, a jego nakład wynosi 120 tys. sztuk.

fot. Poczta Polska

W poniedziałek, 3 maja br., Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy emisji 'Kornel Morawiecki'. Walor trafia w ręce klientów i filatelistów dokładnie w 80. rocznicę urodzin założyciela "Solidarności Walczącej"

- poinformowała we wtorkowym komunikacie Poczta Polska. Jak dodano, autorem projektu jest spółka.

Poczta Polska przekazała, że oprócz znaczka ukazującego postać Kornela Morawieckiego wydała też, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę Pierwszego Dnia Obiegu. Przedstawia ona zdjęcie, na którym marszałek senior otwiera pierwsze posiedzenie Sejmu RP VIII kadencji.

Poczta Polska poprzez emisję znaczka uhonoruje jedną z kluczowych postaci we współczesnej historii Polski i jej istotnego współtwórcę. Marszałek Kornel Morawiecki to symbol nieugiętości i bezkompromisowej walki o polską suwerenność. W swoich wypowiedziach podkreślał, że największą i niepodważalną wartość stanowi dobro naszego kraju i narodu. To przesłanie w sposób szczególny bliskie Poczcie Polskiej, jednej z najstarszych polskich instytucji, której losy od 463 lat nierozerwalnie splecione są z historią Polski

- powiedział cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Poczta Polska przypomniała, że Kornel Morawiecki zmarł w 2019 roku.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#znaczek pocztowy #Kornel Morawiecki #Poczta Polska

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo