W poniedziałek, 3 maja br., Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy emisji 'Kornel Morawiecki'. Walor trafia w ręce klientów i filatelistów dokładnie w 80. rocznicę urodzin założyciela "Solidarności Walczącej"

- poinformowała we wtorkowym komunikacie Poczta Polska. Jak dodano, autorem projektu jest spółka.

Poczta Polska przekazała, że oprócz znaczka ukazującego postać Kornela Morawieckiego wydała też, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę Pierwszego Dnia Obiegu. Przedstawia ona zdjęcie, na którym marszałek senior otwiera pierwsze posiedzenie Sejmu RP VIII kadencji.

Poczta Polska poprzez emisję znaczka uhonoruje jedną z kluczowych postaci we współczesnej historii Polski i jej istotnego współtwórcę. Marszałek Kornel Morawiecki to symbol nieugiętości i bezkompromisowej walki o polską suwerenność. W swoich wypowiedziach podkreślał, że największą i niepodważalną wartość stanowi dobro naszego kraju i narodu. To przesłanie w sposób szczególny bliskie Poczcie Polskiej, jednej z najstarszych polskich instytucji, której losy od 463 lat nierozerwalnie splecione są z historią Polski

- powiedział cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Poczta Polska przypomniała, że Kornel Morawiecki zmarł w 2019 roku.