Wizyta prezydent Estonii Kersti Kaljulaid w Polsce

Od ceremonii powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego oficjalną dwustronną wizytę w Polsce rozpoczęła we wtorek prezydent Estonii Kersti Kaljulaid. Zaplanowane są rozmowy obojga prezydentów, rozmowy delegacji oraz spotkanie Kaljulaid z marszałkami Sejmu i Senatu.

Kersti Kaljulaid na środku w niebieskim stroju
https://twitter.com/KerstiKaljulaid

Po ceremonii powitania przez Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, która rozpoczęła się po godz. 11., odbędzie się rozmowa w "cztery oczy" prezydentów Polski i Estonii, a następnie rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Kersti Kaljulaid.

Po rozmowach ok godz. 12.30 prezydenci spotkają się z przedstawicielami mediów. Po południu prezydent Estonii będzie rozmawiała z marszałkami Sejmu i Senatu Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim.

Następnie Andrzej Duda i Kersti Kaljulaid zabiorą głos w panelu "Green transition: opportunities for Estonian-Polish cooperation" ("Zielona transformacja: Szanse współpracy estońsko-polskiej"), otwierającym wirtualną konferencję "Green bridge between Poland and Estonia" ("Zielony most pomiędzy Polską i Estonią").

Prezydent Estonii przybyła do Warszawy w poniedziałek; Kaljulaid wzięła udział wraz prezydentami Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy w uroczystościach z okazji 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Prezydent Estonii zostanie w Polsce do środy. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Estonia #wizyta prezydent #Kersti Kaljulaid #Andrzej Duda #Konstytucja 3 maja

mt
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo