Salto mortale Borysa Budki

  

Ostatni tydzień przyniósł Polsce polityczne trzęsienie ziemi. Oto bowiem PiS staje na straży osławionej praworządności w sprawie Funduszu Odbudowy, a PO namawia do nieposłuszeństwa wobec Brukseli. Było coś rozczulającego w widoku Borysa Budki, który zachęca do załatwiania naszych polskich spraw w polskim parlamencie.

Ciekawi mnie bardzo, jak na to salto mortale przewodniczącego Platformy zareaguje jej elektorat. Bo wydaje się, że w tej sprawie wszyscy, którzy doradzali Budce i jego kolegom antybrukselską histerię, zdecydowanie przeszarżowali. Oczywiście rozumiem, że hasło „anty-PiS” nie ma żadnych granic ani ograniczeń i patrząc na sprawę z tej strony, to – jak to mówią młodzi ludzie – „szacun” dla szefa PO za żelazną konsekwencję i rozumiem również, że politycy PO doskonale te sprawy rozumieją. Gdyby PiS przeszedł na pozycje liberalne, Budka i koledzy zapewne przeszliby na pozycje konserwatywne. Mimo wszystko obawiam się, że w elektoracie PO mogą znajdować się jeszcze osoby, które utożsamiają się z pewną linią polityki uprawianej do tej pory przez polityków największej (?) opozycyjnej partii. I dla tych osób przejście na pozycje antybrukselskie może być szokiem nie do wytrzymania.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts