Rosyjscy dysydenci debatują o Smoleńsku

  

Mało kto w Polsce wie, że na YouTubie i w rosyjskich niezależnych mediach trwa debata na temat katastrofy smoleńskiej. Zaczął ją znany polskim czytelnikom Mark Sołonin, z wykształcenia inżynier lotnictwa, a z zawodu historyk, autor poczytnych książek o II wojnie światowej.

Od lat mieszka na Łotwie, ale jest aktywny w rosyjskich mediach i internecie. Parę miesięcy temu udzielił wywiadu, w którym mówił, że nad Smoleńskiem „doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło samolotem”. Teraz rozwija swoje dociekania na kanale na YT. Jego długie, pełne szczegółów technicznych programy miały już 1,5 mln odsłon. Szef opozycyjnego radia Echo Moskwy Aleksiej Wieniediktow nie zgodził się z Sołoninem. Także inna znana rosyjska dziennikarka dysydentka, obecnie ukrywająca się na emigracji, Julia Łatynina powiedziała, że nie przekonują jej ustalenia Sołonina i podała swoje (już w 2010 r. pisała, że katastrofa smoleńska to splot strasznych zbiegów okoliczności). Sołonin zaproponował więc debatę w Echu Moskwy. Dyskusja będzie trwała. Warto też odnotować powagę i kulturę, z jaką rosyjscy dysydenci rozmawiają o tragedii smoleńskiej.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts