Opowiadamy Polskę światu

  

Z inicjatywy Eryka Mistewicza, prezesa Instytutu Nowych Mediów, w ostatni weekend w ponad 50 mediach na całym świecie ukazały się teksty prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, polskich historyków, intelektualistów, opowiadających o polskiej historii, umiłowaniu wolności i demokracji, ale także o dzisiejszej Polsce.

Okazją była 230. rocznica Konstytucji 3 maja. „Przewodnią myślą konstytucyjną była idea obywatelskiej wspólnoty: Vivat Król, vivat Sejm, vivat Naród, vivat wszystkie stany. Ten historyczny akt jest dla nas stałym źródłem głębokiej dumy” – napisał prezydent Duda. Jak bardzo brakuje takich inicjatyw, opowiadających światu o naszej wspaniałej historii, o naszych bohaterach, nie trzeba nikogo przekonywać. Są kraje, które niczym szczególnym nie mogą się pochwalić, ale nawet jednego czy paru swoich bohaterów w filmach czy mediach potrafią opisywać do znudzenia. W Polsce miało się to zmienić, mieliśmy kręcić filmy np. o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, którego życiorys jest gotowym scenariuszem filmowym. Nic z tego nie wyszło! Doszło do tego, że nawet filmu Jerzego Zalewskiego „Historia Roja” nie dopuszczono do konkursu 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts