Wracają zabiegi planowe w szpitalach. Zostały ograniczone z powodu epidemii

4 maja oznacza nie tylko poluzowania w gospodarce. W szpitalach zostaną od dzisiaj wznowione zabiegi planowe, zawieszone lub ograniczone w ostatnich tygodniach z powodu epidemii COVID-19.

pixabay.com/fernandozhiminaicela

Narodowy Fundusz Zdrowia, na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wydał w ubiegłym tygodniu zalecenie, by od 4 maja wznowić ograniczoną lub zawieszoną realizację świadczeń wykonywanych planowo. Decyzję umotywowano poprawą sytuacji epidemicznej.

8 marca NFZ w związku z rozwojem epidemii zaleciło ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

Zalecenie dotyczyło przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, jak również dużych zabiegów torakochirurgicznych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, nefrektomii, histerektomii, ale z powodów innych niż onkologiczne.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#zabiegi planowe #szpitale #zabiegi #stan epidemii

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo