Bronisław Komorowski oraz parlamentarzyści KO i UED-PSL złożyli w przypadającym w niedzielę Dniu Flagi wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Według "Super Expressu" miał to być symboliczny początek nowej inicjatywy byłego prezydenta. Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze PSL wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza składają z Komorowskim prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) i Kazimierz Michał Ujazdowski (KO). W uroczystości wzięli także udział Czesław Mroczek i Ireneusz Raś z KO oraz Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz z PSL.

Komorowski o nową inicjatywę polityczną był dziś pytany w TVN 24. 

- Jakieś pomysły ze strony działaczy PSL są. Ja wspieram jeden zasadniczy. Tzn. uczynienia wokół PSL, powołanie ruchu, który skupiłby ludzi o poglądach konserwatywnych, ale ludzi z kręgu dzisiejszej opozycji

- odpowiedział. 

Były prezydent zwrócił uwagę, że "nie ma mowy o żadnym rozbijaniu, przeciąganiu kogokolwiek w polityce" i że jest otwarty na współpracę z różnymi środowiskami. Dodał jednak, że chce odwoływać się do tradycyjnego systemu wartości.

- Byłem członkiem Platformy przed 11 laty. Wtedy była to formacja zdecydowanie konserwatywno-liberalna. Taką mieliśmy deklarację ideową. Dzisiaj Platforma skręciła na lewo. Ja swoje sympatie tam w dalszym ciągu lokuję, ale chciałbym bardzo, żeby środowisko Kosiniaka-Kamysza utrzymało rolę takiej konserwatywnej kotwicy opozycji demokratycznej

- stwierdził.

Były prezydent oznajmił również, że... zaprosił do składania kwiatów lidera Platformy Obywatelskiej. Jaka była odpowiedź?

Borys Budka odpowiedział, że nie może, ale chciałby