Życzenia dla Polaków od Amerykanów. "Przyjaźń łącząca nasze kraje sięga XVIII wieku"

Przyjaźń łącząca Stany Zjednoczone i Polskę sięga końca XVIII wieku, kiedy to nasze kraje przyjęły konstytucje, kształtując demokratyczne instytucje chroniące wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt naszych obywateli. Od tego czasu nasze relacje stale się rozwijają i umacniają - napisał w życzeniach dla Polaków z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Antony Blinken, sekretarz stanu USA.

pixabay.com/elljay

Sekretarz stanu USA Antony Blinken złożył w poniedziałek Polakom gratulacje z okazji obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ocenił, że od końca XVIII wieku relacje między Polakami i Amerykanami "stale się rozwijają i umacniają".

"W imieniu rządu Stanów Zjednoczonych gratuluję Polakom obchodów Święta Konstytucji" - przekazał w okolicznościowym komunikacie Blinken.

"Przyjaźń łącząca Stany Zjednoczone i Polskę sięga końca XVIII wieku, kiedy to nasze kraje przyjęły konstytucje, kształtując demokratyczne instytucje chroniące wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt naszych obywateli. Od tego czasu nasze relacje stale się rozwijają i umacniają"

- napisał w dokumencie szef amerykańskiej dyplomacji.

Jak zapewnił, Waszyngton i Warszawa "współpracują obecnie nad szeroką gamą globalnych wyzwań - w ramach NATO, Umowy o wzmocnionej współpracy obronnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi, Inicjatywy Trójmorza oraz na szereg innych sposobów".

"Stany Zjednoczone, jako długotrwały sojusznik i przyjaciel, składają w tym szczególnym dniu gorące życzenia wszystkim Polakom i oczekują na pogłębienie i poszerzenie naszego transatlantyckiego partnerstwa w nadchodzących latach" - deklaruje Blinken.

Życzenia Polakom z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja złożył także Bix Aliu, chargé d'affaires a.i. ambasady Stanów Zjednoczonych.

"W imieniu USA życzę wszystkiego najlepszego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja! Od czasu jej uchwalenia Polacy doświadczyli wiele tragedii i wyzwań. Bohaterstwo i wytrwałość Waszego narodu, a także umiłowanie wolności, są inspiracją dla całego świata" - napisał Aliu na Twitterze.

 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, Twitter.com, PAP

#230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja #konstytucja 3 maja #Antony Blinken #Bix Aliu

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo