IMGW ostrzega przed ulewami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia dla kilkudziesięciu powiatów w związku z intensywnymi opadami deszczu. W większości kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, w porywach do 90 km/h.

pixabay.com/_Alicja_

Według meteorologów w niedzielę intensywne opady deszczu występować będą w niemal całym woj. Pomorskim, w znacznej części woj. Kujawsko-pomorskiego i zachodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenia II stopnia wydano także dla województwa wielkopolskiego, oraz dla województwa dolnośląskiego, w tym dla powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego. Prognozowana suma opadów to 35-50 mm, a lokalnie nawet 65 mm.

W województwie łódzkim, w okolicach Bełchatowa, Łodzi, Łasku, Sieradza, Łowicza, Piotrkowa Trybunalskiego Zgierza, Zduńskiej Woli z 90 proc. prawdopodobieństwem występować mogą burze.

IMGW ostrzega, że w nocy w województwie warmińsko-mazurskim, szczególnie w okolicach Olsztyna, Ostródy, Szczytna, Mrągowa, Iławy, Kętrzyna, Lidzbarka Warm., Elbląga występuje 70 proc. prawdopodobieństwo opadów śniegu. Opady śniegu mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej od 2 do 6 cm.

W większości kraju obowiązują ostrzeżenia I stopnia związane z silnym wiatrem. Na Pomorzu wiatr może mieć średnią prędkość od 45 do 60 km/h, a w porywach nawet do 90 km/h. W woj. kujawsko-pomorskim będzie to średnio 35 km/h, ale okresami prędkość wiatru może sięgać nawet 80 km/h. Podobnie może być w woj. wielkopolskim, łódzkim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, mazowieckim, podlaskim i lubelskim.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#pogoda #ulewy #wiatr #Polska

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo