Co chciała tym udowodnić? Sonda Jachiry na temat Funduszu Odbudowy - wyniki nie poszły po jej myśli

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira zrobiła internetową sondę na temat wydatkowania funduszy europejskich. Wyniki z pewnością jednak się nie podobały. Większość głosujących zdecydowała, że powinny odpowiadać za to Prawo i Sprawiedliwość oraz Lewica.

Klaudia Jachira / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W Sejmie we wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. Wśród propozycji Lewicy, które uzyskały poparcie w ramach KPO, jest m.in. 850 mln euro na wsparcie szpitali powiatowych, 300 mln euro dla poszkodowanych przez epidemię branż oraz zapewnienie, że 30 proc. z KPO trafi do samorządów. 

Do odrzucenia projektów nawołuje Koalicja Obywatelska dla której ważniejsza od funduszu dla Polski, jest walka z obozem rządzącym. Politycy KO wielokrotnie atakowali przedstawicieli Lewicy, nazywając ich m.in zdrajcami.

Klaudia Jachira postanowiła zrobić internetową sondę na temat, kto jej zdaniem powinien odpowiadać za kontrolę nad prawidłowym wydawaniem pieniędzy. Wyniki okazały się jednak niezgodne z jej oczekiwaniami. Stwierdziła, że to atak trolli.

 

 

Źródło: Twitter, Niezalezna.pl

#polityka #parlament #Klaudia Jachira

albicla.com@ Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo