Rosja: studenci z Indii z koronawirusem

U 42 studentów z Indii, którzy przybyli uczyć się w Pskowskim Uniwersytecie Państwowymi, wykryto zakażenie koronawirusem - poinformowały władze obwodu pskowskiego, na zachodzie Rosji. Test studenci wykonali zaraz po przybyciu na uczelnię. U wszystkich choroba ma lekki przebieg.

pixabay.com/padrinan

Na uniwersytet w Pskowie przyjechała z Indii grupa łącznie 67 studentów. Wszystkich poddano obserwacji medycznej i testom na obecność koronawirusa. W przypadku 42 osób testy dały wynik pozytywny.

Zagraniczni studenci mogą przyjeżdżać na studia do Rosji, jeśli pochodzą z krajów, gdzie sytuacja epidemiczna jest korzystna. Gdy pod koniec marca władze ustaliły listę takich krajów wśród 25 państw znajdowały się również Indie. Dopiero później, w kwietniu, sytuacja w Indiach radykalnie się pogorszyła.

Naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa powiedziała 30 kwietnia, że osób przyjeżdżających z Indii nie jest wiele. Ci, którzy przylatują samolotem, przechodzą przez osobny terminal na lotnisku w Moskwie. Po przybyciu pasażerowie z Indii przechodzą badanie, potem muszą poddać się trzydniowej samoizolacji.

Popowa zapewniła, że służby medyczne odnoszą się do tych pasażerów "bardzo uważnie".

Do Indii przybyła w sobotę pierwsza partia Sputnika V, rosyjskiej szczepionki przeciwko Covid-19 - podała agencja RIA Nowosti. Ładunek został dostarczony do miasta Hajdarabad.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#koronawirus #Indie #Rosja #świat

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo