W Dacii zauważamy to samo, co nasi klienci. Wjazd do obszarów miejskich jest coraz bardziej skomplikowany, a przepisy dotyczące pojazdów spalinowych się zaostrzają. Uważamy jednak, że swobodne poruszanie się po mieście nie powinno być luksusem zarezerwowanym dla najzamożniejszych. Samochody elektryczne powinny być dostępne dla każdego. Spring to oferta najtańszego w Europie samochodu elektrycznego, który jednocześnie zachowuje ducha marki Dacia: oferuje to, co najważniejsze w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników i doprowadzenia do upowszechnienia napędu elektrycznego  –  powiedział Xavier Martinet, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w jednostce Dacia-Lada

Dziesięć lat temu wieloletni klient marki Dacia, we Francji, 46-letni Benoît i jego żona kupili swoją pierwszą Dacię, model Sandero LPG. Wraz ze stopniowym powiększaniem się rodziny, która obecnie ma trójkę dzieci, rolę pojazdu rodzinnego przejął Logan MCV. 

Samochód elektryczny jest dla nas logiczną kontynuacją tego podejścia – wskazuje Benoît, dla którego ceny sprzedaży większości samochodów z tym napędem modeli wciąż wydają się zbyt wysokie. Oprócz kosztów zakupu rodzina potrzebowała również odpowiedniego zasięgu. Dzięki 230 km w cyklu WLTP (i 305 km w cyklu miejskim WLTP) Spring oferuje duży margines bezpieczeństwa podczas codziennych dojazdów.

Dacia Spring w wersji dla klientów indywidualnych będzie dostępna w Polsce jesienią br. Nową Dacię Spring w najwyższej wersji wyposażenia Comfort Plus można już zamawiać w przedsprzedaży.