Od 1 do 3 maja w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, mogą otrzymać zastrzyk w mobilnym punkcie, który stanął na parkingu nieopodal Teatru Muzycznego w Gdyni. Na szczepienie w tym punkcie nie ma zapisów na konkretny termin lub godzinę. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej.

Punkt rozpoczął pracę w sobotę o godzinie 9.00. Pacjenci są tam szczepieni jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Obsługę medyczną zapewnia personel Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Nad przestrzeganiem zasad sanitarnych czuwają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak poinformował Pomorski Urząd Wojewódzki, w kolejce przed mobilnym punktem szczepień w Gdyni ustawiło się już ponad 800 osób.

- Ze względu na ogromne zainteresowanie akcją medycy z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej będą dziś szczepić o godzinę dłużej, do 20.00. Zapraszamy również w niedzielę i w poniedziałek, w od godz. 9 do 19

- podały służby prasowe wojewody.