Kiedy szczepienia niepełnosprawnych? Już w maju będą oni mieli pierwszeństwo

Od 10 maja rozpoczną się szczepienia przeciw Covid-19 w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Jak zaznaczył, zamówienia na szczepionki dla tych placówek będą traktowane priorytetowo przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Ruszają szczepienia niepełnosprawnych

Podczas konferencji w KPRM Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds szczepień, przekazał, że osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały od 10 maja pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych.

Ponad to - jak poinformował - od 10 maja rozpoczną się "szczepienia w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych tzn. w warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej, w środowiskowych domach samopomocy, centrach integracji społecznej czy klubach integracji społecznej".

Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia tak jak niegdyś DPS-y, kiedy rozpoczynaliśmy program szczepień, tak te podmioty będą mogły zwracać się, czy to do punktu prowadzącego szczepienia, czy to do mobilnych jednostek szczepień, zamawiać szczepienie nie tylko dla swoich podopiecznych, ale również dla opiekunów tych osób oraz wszystkich pracowników takich jednostek

 - zaznaczył.

Jak podkreślił Dworczyk, te zamówienia będą przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych priorytetowo traktowane i dla tych wszystkich osób będą zabezpieczone szczepionki.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#szczepienia #osoby niepełnosprawne #niepełnosprawni #szczepienia niepełnosprawnych #domy opieki #koronawirus #Michał Dworczyk

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo