“Nie jesteście sami”. Nauczyciel nagrał piosenkę, by pocieszyć uczniów w pandemii

“Nie jesteście sami”- to tytuł piosenki, jaką nagrał dla uczniów we Włoszech nauczyciel muzyki z Werony Alex Fusaro. Cieszący się popularnością teledysk z jego przesłaniem w sugestywny sposób ukazuje codzienność, frustracje i problemy młodzieży podczas pandemii.

youtube.com/printscreen

Trwająca niecałe trzy minuty piosenka młodego nauczyciela szkoły średniej porusza kwestie, które są stałym tematem dyskusji we Włoszech o psychologicznych skutkach zdalnego nauczania, osamotnienia i ograniczonych kontaktów z rówieśnikami, braku codziennych rozrywek i spotkań towarzyskich.

„Tytuł +Nie jesteście sami+ jest przesłaniem bliskości i zrozumienia dla młodych ludzi, zwłaszcza wtedy, gdy czują się przybici, osamotnieni, nierozumiani i nie mają z kim porozmawiać”

- powiedział Fusaro, cytowany przez agencję informacyjną Dire.

Nauczyciel- piosenkarz wyjaśnił, że sam przekonuje się, z jakimi problemami zmaga się młodzież z powodu pandemii, która jeszcze bardziej pogłębiła poczucie zagubienia "prowadząc do apatii, depresji, lęku i wściekłości".

Teledysk przygotował między innymi we współpracy z uczniowskim portalem Skuola.net, czytanym przez tysiące nastolatków oraz ich rodziny jako źródło wsparcia i pomocy psychologicznej, a także dydaktycznej.

W pierwszej scenie teledysku Alex Fusaro zwraca się do swoich uczniów w maseczkach, siedzących w sali gimnastycznej w oddaleniu od siebie. W nagraniu zawarto sceny z codziennego życia w obecnych czasach kryzysu sanitarnego. Towarzyszą im słowa piosenki: „Jeśli was nie rozumieją, to nie dlatego, że się mylicie, ale tylko dlatego, że życie wszystkich stało się dziwne”; „nikt nie ma prawa was osądzać, nawet świat dorosłych”.

„Takich nastolatków, jak wy są miliony”- to kolejne słowa z piosenki.

Kończy ją fraza: „Czasem wystarczyłby uśmiech albo uścisk tego, kto jest blisko”.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#epidemia #Piosenka #nauczyciel #muzyka #Włochy #rozrywka

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo