Platforma w potrzasku. Sobolewski: "Wyborcy PO nie rozumieją działań Budki w sprawie KPO"

- Borys Budka powinien poczytać badania, bo lubi czasami się na nie powoływać. Wynika z nich, że tylko trzy procent ich wyborców, rozumie stanowisko PO w stosunku do Krajowego Planu Odbudowy - ocenił szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską w programie Radiowej Jedynki "Sygnały Dnia".

Radiowa Jedynka

Platforma Obywatelska, PSL oraz media i środowiska im sprzyjające wywierają presję na Lewicę w sprawie Krajowego Planu Odbudowy i Europejskiego Funduszu Odbudowy. Domagają się oni, aby zrezygnowała ona z poparcia tych projektów. Dla polityków PO, ważniejsza od pieniędzy dla Polski i europejskiej solidarności, jest bowiem walka z rządem Prawa i Sprawiedliwości za wszelką cenę. Politycy Platformy w zablokowaniu funduszy widzą szansę na obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy.

Presja Platformy Obywatelskiej 

- Z tą presją ze strony Platformy Obywatelskiej to byłbym ostrożny, bo ja tam widzę dwugłos, a nawet trójgłos. Najpierw dotychczasowy przewodniczący, jeszcze przewodniczący Borys Budka mówi "nadal podtrzymuję swoje zdanie", obrażając przy tym Lewicę. Słyszę jednak głos z Gdańska, gdzie prezydent Aleksandra Dulkiewicz mówi, że w Sejmie głosowałaby za tym, rozumiejąc, że to są także pieniądze dla samorządów

- zauważył Krzysztof Sobolewski.

Trzaskowski się wyłamuje 

- Słyszeliśmy też, że doszło do spotkania prezydenta Rafała Trzaskowskiego z ministrem Waldemarem Budą, podczas którego prezydent Trzaskowski prosił o pieniądze na metro dla Warszawy z Krajowego Planu Odbudowy. Przypominam, że jest on wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej

- dodał.

Problemy Budki

Polityk Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że ta presja zaczyna coraz bardziej być skierowana w kierunku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. - Powinien on poczytać badania, bo lubi czasami się na nie powoływać. Wynika z nich, że tylko trzy procent ich wyborców, rozumie stanowisko PO w stosunku do Krajowego Planu Odbudowy - powiedział.

PSL przeciwko rolnikom 

Polityk odniósł się także do kwestii presji na Lewice ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Rozumiem, że PSL, który mieni się "partią chłopską", chociaż dawno nią już nie jest, wytłumaczy rolnikom, że jest przeciwko pieniądzom dla rolników. Krajowy Plan Odbudowy wiąże się także z większymi pieniędzmi dla rolnictwa. Jak to wytłumaczy Polskie Stronnictwo Ludowe na wsi? - pytał Sobolewski. 

 

 Źródło: Radiowa Jedynka, Niezalezna.pl

 

#Sygnały Dnia #parlament #polityka

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo