Pierwszy tatuaż - jak się przygotować? [PORADNIK]

Jeśli od dłuższego czasu myślisz o zrobieniu sobie kobiecego tatuażu, ten artykuł jest dla Ciebie! Masz wiele pomysłów na wzór, a do tego nie wiesz jaki wybrać rozmiar i kolor? Zastanawiasz się, gdzie rozpocząć poszukiwania studia lub tatuażysty, który zarezerwuje termin i zrealizuje pomysł szczególnie teraz, w czasie pandemicznych miesięcy? Sprawdź, jak krok po kroku przejść przez proces od pomysłu na tatuaż kobiecy, aż po realizację wymarzonego projektu i o czym warto pamiętać. 

Tatuaż na przedramieniu
Magda Trojanowska Tattoo vol 1_INKsearch.co

Tatuaże damskie – od czego zacząć?

Internet to prawdziwe źródło inspiracji w zakresie panujących trendów w robieniu tatuaży dla dziewczyn – począwszy od stylu i wzorów, po miejsca, w których może być on wykonany. Jeżeli wiesz, że chcesz zrobić pierwszy tatuaż, ale nie masz jeszcze na niego pomysłu – warto zacząć od poszukania inspiracji na portalach kobiecych w kategorii „tatuaż” lub na platformach dla miłośników tatuażu czy tablicach pomysłów dostępnych w Internecie. Eksperci INKsearch sugerują, że to naturalny pierwszy krok, który pozwoli sprawdzić, nie tylko aktualnie obowiązujące trendy, ale także dowiedzieć się, w jakich stylach są tworzone tatuaże damskie.

Do najczęściej wybieranych wzorów przez kobiety należą motywy florystyczne, zwierzęce, inspirujące cytaty lub słowa oraz małe i subtelne tatuaże w postaci zdobienia tzw. ornamenty, które mogą stanowić pewnego rodzaju biżuterię na ciele. Warto na początku swojej drogi po pierwszy tatuaż damski zaczerpnąć inspiracji w Internecie i sprawdzić, który styl i motyw nam najbardziej odpowiada, czy bardziej podobają nam się kolorowe wzory czy też może czarno-szare tatuaże. Jeżeli po tych poszukiwaniach nadal nie wiemy na co chcemy się zdecydować lub nie znaleźliśmy żadnego projektu, który oddawałby naszą wizję, to warto ten temat pozostawić otwartym do przedyskutowania z odpowiednim artystą.
- tłumaczy Marta Wierzba, host programu „Polskie Dziary”.

Tatuaże dla dziewczyn – lineart, dotwork, a może handpoke?

Do najpopularniejszych stylów wybieranych przez kobiety należą te, które pozwalają tworzyć delikatne tatuaże. Przykładem jest „lineart” w formie jednej kreski, którą wykonuje się często małe tatuaże damskie, jak delikatne napisy, kwiaty oraz niewielkie, ukryte na ciele symbole. Jeśli natomiast szukasz czegoś oryginalnego, zwróć uwagę na styl dotwork, który charakteryzuje się praktyką punktową. Projekt złożony jest z kropek, rozmieszczonych w jednakowych odległościach, co daje efekt głębi. Z kolei popularny handpoke, który bardziej stanowi technikę tatuowania, niż sam styl – polega na tym, że artyści nie używają elektrycznych maszynek a pióro zakończone pojedynczą igłą lub kilkoma. To pewnego rodzaju powrót do korzeni w sztuce zdobienia ciała. To również polecana metoda do tworzenia delikatnych i małych tatuaży.

Tatuaż damski – w jakim miejscu na ciele zrobić?

Wybierając wzór na pewno myślałaś już nad tym, gdzie chcesz go zrobić. Tatuaż damski na ramieniu, nadgarstku a może udzie? Jeśli nie mamy pewności czy wybrany projekt będzie wyglądał dobrze na którymś z tych miejsc, najlepiej wcześniej skonsultować to z wybranym tatuażystą. Dlaczego? 

Powodów jest kilka:

  • Po pierwsze, nie każdy projekt będzie dobrze się układał na wybranej partii ciała. Przykładem mogą być zgięcia na ciele lub miejsce na kręgosłupie, między łopatkami. Decydując się na kobiecy tatuaż w tej lokalizacji trzeba pamiętać, że skóra w tym miejscu „pracuje”, czyli w zależności od tego czy będziemy mieć ściągnięte łopatki czy też będziemy lekko zgarbieni, tatuaż może wyglądać inaczej. Nieodpowiednie wykonanie, zbyt mały lub zbyt duży projekt w tym miejscu może skutkować jego deformacją.
  • Po drugie – warto wziąć pod uwagę ból, który w mniejszym lub większym stopniu towarzyszy realizacji. Każdy z nas ma inną wytrzymałość, dlatego jeśli jesteśmy wrażliwi na ból, to lepiej zdecydować się na miejsce mniej unerwione, gdzie tkanka tłuszczowa jest większa a skóra – grubsza.

Jak pokazują dane z platformy INKsearch, w zestawieniu TOP 3 najczęściej wybieranych miejsc na tatuaż damski jest przedramię, ramię, plecy oraz nadgarstek i żebra. Przy dwóch ostatnich lokalizacjach trzeba wziąć pod uwagę, że ból może być większy. Szczególnie, jeśli mówimy o żebrach. Wybierając miejsce na ciele warto zastanowić się czy nasz wymarzony wzór ma być widoczny czy też lepiej, żeby w razie potrzeby był możliwy do ukrycia. Pomimo rosnącej akceptacji tatuaży, w pewnym zawodach nie zawsze jest on mile widziany.
- wyjaśnia Marta Wierzba.

Wymarzony tatuaż damski – jak zarezerwować termin w czasie pandemii?

Wybór tatuażysty oraz studia, w którym można wykonać swój pierwszy tatuaż jest jednym z najważniejszych decyzji przy jego tworzeniu, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretnego artystę warto, poszukać informacji i co ważniejsze, opinii na temat wykonywanych przez niego prac. Do tego można sprawdzić jego oficjalne konta w mediach społecznościowych, profil firmowy salonu, jeśli w nim przyjmuje swoich klientów, a także warto zajrzeć na platformę, gdzie prezentuje swoje najlepsze prace i na której możesz bezpośrednio się z nim skontaktować, żeby zadać kilka nurtujących pytań. To wygodne i bezpieczniejsze rozwiązanie zwłaszcza w dobie pandemii.

Warto pamiętać, że każdy tatuażysta ma inny styl wykonywania prac. Warto zatem wybrać osobę, która w odniesieniu do naszych pomysłów będzie w stanie opracować indywidualny projekt. W związku z tym, że każdy ma nieco inny gust i poczucie estetyki. Fakt, że znajomi są zadowoleni z usług konkretnego tatuażysty, to dopiero połowa sukcesu. Ważny jest indywidualny kontakt i ustalenie priorytetów i wyznaczenie estetycznych granic.

Tatuaże damskie 2021- Ile kosztuje ich zrobienie?

Jeżeli chodzi o przedział cenowy, to wszystko zależy od wielkości projektu i liczby wykonywanych sesji. Tej informacji dowiemy się po skontaktowaniu z wybranym artystą i ustaleniu szczegółów wykonania tatuażu. Co ciekawe, według analizy użytkowników platformy INKsearch – blisko 4 na 10 klientów zainteresowanych jest tatuażem w granicach 200 – 500 zł, ale dla ponad 32 proc. cena ma drugorzędne znaczenie.

Dobrze, aby cena nie była głównym czynnikiem, który decyduje o tym, jaki projekt wykonamy, bo niesie to za sobą ryzyko, że efekt końcowy nam się nie spodoba. Wiele salonów daje możliwość opłacenia usługi w kilku transzach, dzięki temu jesteśmy w stanie ponieść większy koszt za projekt, ale jednocześnie dostajemy to o czym marzyliśmy, a nie tatuaż, który będzie tylko „półśrodkiem.
- ostrzega Marta Wierzba.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, lightscape.pl, infowire.pl

#damski tatuaż #pierwszy tatuaż #poradnik #trendy #tatuaże damske #lineart #dotwork #handpoke

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo