Najnowszy sondaż: "PiS odrabia straty, opozycja w kryzysie". Fatalne wyniki KO i PSL

Portal oko.press zamówił sondaż preferencji wyborczych Polaków aktualnych na koniec kwietnia 2021 roku. Z badania wynika, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Duże kłopoty ma za to opozycja. Kiepski wynik notuje Koalicja Obywatelska, a PSL znajduje się zdecydowanie pod progiem wyborczym.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Wyniki sondażu

33 procent ankietowanych odpowiedziało, że ma zamiar głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce z poparciem 22 procent zdobyło ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni. Dopiero trzecia, z 18-procentowym poparciem, jest Koalicja Obywatelska. Do parlamentu weszłaby jeszcze Konfederacja z wynikiem 11 procent i Lewica - 9 procent. Katastrofalny wynik - 2 procent - notuje PSL. 5 procent ankietowanych nie jest zdecydowanych, na kogo zagłosować.

- Podziały się pogłębiają, opozycja parlamentarna w kryzysie

 - komentuje krytyczny wobec rządu i przychylniej patrzący na opozycję serwis oko.press. - PiS zaczyna odrabiać straty - analizują dziennikarze portalu, dla którego sondaż przeprowadził IPSOS. 

Słabość opozycji

Oko.press nie szczędzi gorzkich słów opozycji. Serwis wskazuje, że Koalicja Obywatelska skupia się na bieżącej krytyce PiS i nie umie przedstawić sposobu na walkę z epidemią czy propozycji do Krajowego Planu Odbudowy. Na słabości KO zyskuje ruch Hołowni, kolejny raz wyprzedzając ją w sondażach.

Tymczasem politycy Koalicji Obywatelskiej skupiają się na... walce w opozycji. "Lewica niestety podważyła naszą ciężką pracę, również w instytucjach europejskich" - powiedział dziś Rafał Trzaskowski o działaniach Lewicy w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Podzielonej opozycji takie słowa na pewno nie pomogą w próbach dojścia do władzy. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, oko.press

#polityka #Sejm #sondaże

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo