Premier Morawiecki opublikował nowy spot: "stać nas na to, by w chwilach próby zjednoczyć się i działać razem"

Stać nas na to, żeby w chwilach próby zjednoczyć się i działać razem. Dzięki 770 miliardom złotych z unijnych funduszy będzie stać nas na jeszcze więcej – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki we wpisie towarzyszącym spotowi z kampanii "Liczy się Polska".

facebook.com/Mateusz Morawiecki

"Stać nas na to, żeby w chwilach próby podać sobie ręce, zjednoczyć się i działać razem. Dzięki 770 miliardom złotych z unijnych funduszy będzie stać nas na jeszcze więcej! Bo #LiczySięPolska!"

– napisał premier.

"Liczy się Polska" to tytuł rządowej kampanii dotyczącej unijnych środków na pobudzenie gospodarki dotkniętej skutkami pandemii. Spotu pokazywany w ramach kampanii rozpoczyna się od frazy: "Kiedy tylko chcemy, stać nas na tak wiele. Potrafimy wspierać się nawzajem i radzić sobie w ciężkich chwilach. Stać nas na to, aby podać sobie ręce i działać razem, dla wspólnego dobra. Dzięki wynegocjowanym 770 miliardom z unijnych funduszy będzie nas stać na jeszcze więcej".

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy ws. ratyfikacji decyzji dotyczącej systemu zasobów własnych Unii Europejskiej; w środę projekt trafił do Sejmu, który ma się nim zająć na dodatkowym posiedzeniu we wtorek 4 maja. Ratyfikacja przez państwa członkowskie decyzji Rady Europejskiej z grudnia ub. roku jest niezbędna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO) - dokument taki musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.

Z budżetu UE na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy Polska otrzyma łącznie 770 mld zł.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#fundusz odbudowy #wsparcie #Polacy #spot #Mateusz Morawiecki

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo