MON: Podpisano umowy na dostawę amunicji i pocisków rakietowych

Umowy na dostawy dla polskich sił zbrojnych amunicji do moździerzy samobieżnych Rak i pocisków rakietowych do wyrzutni Langusta zostały podpisane; zamówienie zrealizuje polski przemysł zbrojeniowy - poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON uczestniczył w czwartek w Sochaczewie (Mazowieckie) w podpisaniu umowy na dostawy dla Wojska Polskiego amunicji do moździerzy samobieżnych Rak i pocisków rakietowych wykorzystywanych w wyrzutniach WR-40 Langusta, RM-70 i BM-21.

Błaszczak zaznaczył, że polski przemysł zbrojeniowy ma za zadanie dostarczenie amunicji dla polskiej armii. "Amunicja, szczególnie do wyrzutni Langusta jest amunicją nowoczesną, o zwiększonym zasięgu" - zaznaczył minister. Podkreślił, że Polska buduje swoje zdolności obronne, by odstraszać ewentualnego agresora.

Jak zapewnił do momentu, kiedy będzie szefem MON, proces modernizacji polskiej armii będzie przybierał na sile. Szef MON dodał, że bezpieczeństwo kraju jest priorytetem rządów PiS.

Podpisane umowy przewidują dostawy dla polskiej armii ponad 23 tys. sztuk amunicji moździerzowej oraz ponad 2,3 tys. sztuk pocisków rakietowych. Dostawy amunicji moździerzowej zaplanowano na lata 2022-2024. Łączna wartość umowy wynosi ponad 256 mln zł.

Pociski rakietowe zostaną dostarczone wojsku do końca 2023 r. Łączna wartość umowy to niemal 96 mln zł.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojsko #obronność #Rak #Langusta #przemysł zbrojeniowy #MON #Mariusz Błaszczak

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo