Śledztwo w CNN: Prezenterka odeszła po latach. Lewicująca stacja miała nierówno traktować kobiety

W telewizji CNN w redakcji CNN Business wszczęto wewnętrzne dochodzenie w sprawie traktowania kobiet i kultury pracy – poinformował serwis internetowy Business Insider.

Brooke Baldwin
https://twitter.com/BrookeBaldwin

Według osób zaznajomionych ze sprawą, CNN rozpoczęła wewnętrzne dochodzenie w sprawie traktowania kobiet i kultury pracy w CNN Business, redakcji zajmującej się technologiami, rynkami i mediami

– napisał na Twitterze Steven Perlberg, reporter Business Insider.

"'Ocena środowiska pracy', jak nazywane jest dochodzenie w firmie, jest prowadzona przez pracowników (działu) Zasobów Ludzkich w firmie macierzystej CNN, WarnerMedia" - poinformował we wtorek Perlberg, powołując się na trzy anonimowe źródła znające sprawę. I dodał, że według dwóch tych źródeł "ocena wydaje się koncentrować na kulturze pracy, a nie na zachowaniu poszczególnych osób".

Zauważyłam, że brakuje przejrzystości w tym, jak awansować lub jak wystąpić w telewizji

 - powiedziała Perlbergowi jedna z pracownic CNN.

Mam wrażenie, że firma chce utrzymać jak najwięcej osób na niskim poziomie płacowym lub pozostać w pewnych ramach, co doprowadziło do tego, że kobiety nie są wspierane (jeśli chodzi o awans)

 – dodała kobieta, której wypowiedź cytuje portal Mediaite.

CNN nie odpowiedziała od razu na prośbę Mediaite o komentarz. Wiadomość o dochodzeniu pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, gdy była prezenterka CNN Brooke Baldwin wypowiedziała się na temat nierównowagi płci w CNN, kilka dni przed odejściem z firmy.

Prezes CNN Jeff Zucker, który niedawno rozmawiał z Mediaite o zaangażowaniu stacji w to, aby ona – jak to ujął - "wyglądała jak Ameryka", ogłosił w lutym, że odejdzie ze stanowiska do końca roku.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#media #CNN #cenzura internetu #polityczna poprawność

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo