Zdjęcie wychudzonego Nawalnego trafiło do internetu. Trwa sprawa "zniesławienia weterana"

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny bierze w czwartek udział poprzez łącze wideo w posiedzeniu sądu, który rozpatruje apelację od wyroku w sprawie domniemanego zniesławienia weterana wojennego. Jak widać na opublikowanym w internecie zdjęciu Nawalny mocno schudł. Oficjalnie mediom zakazano fotografowania opozycjonisty.

Aleksiej Nawalny
https://twitter.com/teamnavalny

 

Ekranu, na którym widać Nawalnego w trakcie transmisji wideo nie wolno fotografować - wyjaśnia niezależna telewizja Dożd. Opisuje, jak wygląda Nawalny: w okularach, chuda twarz, ogolony, ale włosy mu już podrosły, siedzi koło okna. Pomimo zakazu zdjęcie zostało opublikowane na twitterowym koncie wspierającym Nawalnego - "TeamNavalny".

Na posiedzeniu sądu obecna jest żona polityka, Julia. Nawalny rozmawiając z nią w trakcie rozprawy sądowej powiedział, że waży 72 kilogramy i "wygląda jak szkielet". Relacjonował, że poprzedniego dnia zjadł cztery łyżki kaszy, a w czwartek będzie mógł zjeść sześć łyżek.

23 kwietnia Nawalny przerwał protest głodowy, który prowadził w zakładzie karnym od 31 marca.

Sąd rozpatruje w czwartek apelację od wyroku z 20 lutego, gdy Nawalny został skazany na grzywnę w wysokości 850 tys. rubli (ponad 11,4 tys. USD). Po mocno kontrowersyjnym procesie sąd uznał, że opozycjonista dopuścił się zniesławienia kombatanta II wojny światowej Ignata Artiomienki.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Aleksiej Nawalny #Rosja #wyrok #apelacja #zniesławienie

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo