Ostrożnie z ogniem w lasach. Niemal w całym kraju prognozowany jest drugi stopień zagrożenia pożarowego

Niemal w całym kraju prognozowany jest drugi stopień zagrożenia pożarowego w lasach - wynika z mapy opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL). Z kolei trzeci - najwyższy poziom zagrożeń występuje w części województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Z mapy zagrożenia pożarowego lasów opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) wynika, że w czwartek najwyższy poziom zagrożenia pożarowego prognozowany jest w lasach w zachodniej części województwa pomorskiego oraz we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.

W pozostałej części kraju prognozowane jest średnie zagrożenie pożarowe. Wyjątkiem jest województwo podkarpackie, południowo-zachodnia część Lubelszczyzny oraz południe i centrum województwa lubuskiego, gdzie prognozuje się małe zagrożenie pożarowe.

Prognoza zagrożenia pożarowego jest wykonywana w 42 strefach prognostycznych, na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania. Pomiary meteorologiczne prowadzone są dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref. Prognoza jest wykonywana przez Lasy Państwowe w okresie zagrożenia pożarowego - od 1 marca do 30 września.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska #lasy #pożar

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo