Na co wydaje PO pieniądze obywateli? Na liście nowe ugrupowanie Tuska i twórca „Soku z Buraka”

Portal Interia.pl opublikował część wydatków Platformy Obywatelskiej. Co wynika z podsumowania? Na przykład, że ponad 700 tys. zł rocznie PO przeznacza na sondaże, 240 tys. składki na Europejską Partię Ludową, której obecnie przewodniczy Donald Tusk. Ponadto ugrupowanie opozycyjne wydaje dziesiątki tysięcy złotych na pensje ekspertów i ok. 10 tys. zł miesięcznie dla Mariusza Kozaka-Zagozdy, twórcy „Soku z Buraka”. Ten ostatni w 2020 r. zarobił dzięki PO prawie 105 tys. zł.

Aleksiej Witwicki Gazeta Polska

PO miała w 2020 roku zapłacić ok. pół miliona złotych firmie „Apostołowie Opinii”, zajmującej się obsługą mediów społecznościowych tej partii. W artykule są wspominane także wydatki na współpracę z domami mediowymi, firmami zajmującymi się komunikacją wizualną.

„Najwięcej zarabiają ci, którzy odpowiadają za finanse. Łukasz Pawełek, skarbnik partii i członek zarządu krajowego, może liczyć na przelewy sięgające 11 tys. zł miesięcznie. Jednym z najlepiej zarabiających specjalistów ugrupowania jest główny ekonomista ekipy Borysa Budki. Prof. Andrzej Rzońca, bo o nim mowa, pobierał pensję z Funduszu Eksperckiego. Najwyższy przelew, styczniowy, opiewa na kwotę 23 520 zł”

– podał portal.

"Na stałej liście partyjnych płac, chociaż nie należy do ludzi opłacanych z Funduszu Eksperckiego, jest również Mariusz Kozak-Zagozda. Zrobiło się o nim głośno, kiedy w 2019 r. okazało się, że jest on twórcą profilu „Sok z Buraka” na Facebooku"

- napisała Interia.

Z ustaleń portalu wynika, że "w 2020 r. Mariusz Kozak-Zagozda regularnie otrzymywał przelewy od ugrupowania Borysa Budki".

"Zdarzało się, że jednego miesiąca pieniądze płynęły zarówno z konta, na które wpływa subwencja, jak i rachunku bieżącego. W ten sposób, w lipcu 2020 r., kiedy odbyła się druga tura wyborów prezydenckich, Kozak-Zagozda zainkasował w sumie ponad 10,5 tys. zł. Najniższy przelew z zeszłego roku opiewa na kwotę 149 zł, najwyższy to 8048 zł. W 2020 r. twórca „Soku z Buraka” zarobił dzięki PO 104 605 zł" - podkreśliła Interia. "Z dokumentów udostępnionych PKW nie wynika, za co konkretnie Kozak-Zagozda otrzymywał wynagrodzenie" - dodano.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Platforma Obywatelska #PO #Sok z Buraka #Mariusz Kozak-Zagozda #Tusk

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo