Włosi zakazali wjazdu z Indii i Bangladeszu

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza podpisał w środę nowe rozporządzenie, w którym zakaz wjazdu, wprowadzony dla podróżnych z Indii, rozszerzył także na Bangladesz. To reakcja na dalsze pogorszenie się sytuacji epidemicznej w obu krajach.

fernandozhiminaicela / CC0

Zakaz dotyczy osób, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w Indiach i Bangladeszu bądź podróżowały tranzytem przez te kraje.

Minister zdecydował też o zaostrzeniu zasad izolacji tych osób, którym pozwolono na powrót z obu państw Azji, ponieważ są rezydentami we Włoszech.

Wcześniej dwa przypadki groźnego wariantu koronawirusa z Indii stwierdzono wśród członków rodziny mieszkającej w regionie Wenecja Euganejska. Zakażeni tą odmianą są ojciec i córka, którzy wrócili do Włoch z pielgrzymki nad Ganges.

Zaniepokojenie ryzykiem zakażeń nowym wariantem wirusa wyraził szef władz stołecznego regionu Lacjum Nicola Zingaretti, który domaga się całkowitego zablokowania lotów z Indii.

Media informują, że w ostatnich dniach, przed wprowadzeniem nowych przepisów, do Rzymu przyleciało z Indii około 300 osób do pracy w gospodarstwach rolnych w rejonie miasta Latina.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#koronawirus #COVID-19 #Indie #Bangladesz #Włochy

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo