Nie żyje historyk Jarosław Zieliński

Zmarł historyk i varsavianista Jarosław Zieliński - przekazał w środę stołeczny magistrat. Autor wielu publikacji o Warszawie chorował na nowotwór.

Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30653215

"Po walce z ciężką chorobą odszedł od nas Jarosław Zieliński. Człowiek kultury, wspaniały varsavianista, autor wielu cennych publikacji o Warszawie"

- poinformował miejski ratusz. "Podarował Pan naszemu miastu tak wiele – dziękujemy za wszystko. Będzie nam Pana brakowało" - dodano we wpisie.

Informację podał również miesięcznik "Stolica", gdzie Zieliński był zastępcą redaktora naczelnego.

"Jarosław Zieliński nie żyje. Pokonała Go straszna choroba nowotworowa. Łączymy się w bólu z Rodziną i Najbliższymi Jarka. Przyjacielu nie jesteśmy w stanie wymówić słów pożegnania. Zawsze będziesz z nami i w naszych sercach"

- napisano w mediach społecznościowych magazynu.

Jarosław Zieliński był historykiem, varsavianistą, autorem wielotomowego opracowania "Atlas dawnej architektury ulic i placów Warszawy" i innych publikacji, jak m.in.: "Latarnie warszawskie. Historia i technika", "Stacje kolejowe. Architektura i budownictwo" (tom 1 i 2), "Plac. Warszawski plac Piłsudskiego jako zwierciadło losów i duchowej kondycji narodu".

Napisał też wiele przewodników po stołecznych dzielnicach i liczne artykuły na temat zabytków Warszawy.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#historia #Warszawa #Jarosław Zieliński #śmierć

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo