Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego. Zapowiada "skrupulatne kontrole" w majówkę

"Nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie w procesie tempa wygaszania epidemii, dlatego apeluję do wszystkich o rozwagę i respektowanie przepisów prawa" - napisał w wydanym dzisiaj komunikacie Główny Inspektor Sanitarny.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Komunikat pojawił się dzisiaj popołudniu na stronach GIS. Główny Inspektor Sanitarny przypomniał o znaczeniu weekendu majowego dla wygaszenia epidemii COVID-19 w Polsce. Podziękował wszystkim tym, którzy "mimo uciążliwości, podchodzą do ograniczeń z powagą i zrozumieniem oraz uwzględniają w swoim postępowaniu kontekst etyczny, jakim jest ponoszenie odpowiedzialności za zdrowie swoje, swoich bliskich, a także wszystkich obywateli".

Jednocześnie szef GIS zapowiedział skrupulatne kontrole.

"W czasie nadchodzącego weekendu majowego wszelkie miejsca użyteczności publicznej, w tym również punkty prowadzące usługi hotelarskie będą skrupulatnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z Policją i innymi służbami"

- czytamy w komunikacie.

Inspektor zapowiedział, że sanepid w przypadku łamania przepisów związanych z sytuacją epidemiczną będzie podejmować "działania zgodne ze swoimi kompetencjami", a "próby omijania zakazów lub ich lekceważenia - nie będą akceptowane".

W weekend majowy obowiązywać będą dotychczasowe obostrzenia sanitarne. Niewielką zmianą będzie zwiększenie limitów osób mogących uprawiać sport na terenie otwartych obiektów sportowych, które obowiązywać będzie od 1 maja. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#GIS #sanepid #koronawirus #obostrzenia

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo